June 17, 2024
Eğitim

Hollanda’da Uçak/Uzay mühendisliği

Hollanda’da Uçak/Uzay mühendisliği

Hollanda’da uçak mühendisi olmak için çeşitli kursları takip edebilirsiniz.

Aşağıda size mühendislik dersi alabileceğiniz üniversitelerin web sitelerini ekliyorum.

Seçenek 1:

https://www.inholland.nl/opleidingen/aeronautical-engineering-en-fulltime/

Kabul şartları:

Her üniversitenin kendi kuralları vardır. Ne istediklerini öğrenmek için üniversite ile iletişime geçmek en iyisidir.

Genel olarak InHolland’daki bu eğitime kabul edilmek için bir beta lise diploması + bir toefl veya IELTS sınavına ihtiyacınız var.

Bu kurs İngilizcedir ve bunu Lahey yakınlarındaki Delft şehrinde takip edersiniz. Tam zamanlı bir kurstur. Eğitiminize başladığınızda 30 yaşından küçükseniz ve oturma izniniz varsa, öğrenim bursu almaya hakkınız vardır.

Seçenek 2:

https://www.hva.nl/opleidingen/havacilik

Bu eğitimi Amsterdam’daki HVA’da yapıyorsunuz. İki dillidir. Yani, hem İngilizce hem de Hollandaca konuşabiliyor olmalısınız.

Kabul şartları:

Programa kabul edilmek için NT2-2 dil diploması + beta lise diplomasına sahip olmanız gerekmektedir. Ayrıca İngilizce konuşabildiğinizi de kanıtlamalısınız.

Bu eğitime başlamanın en kolay yolu bir hazırlık yılı yapmaktır. Bu programa Amsterdam Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde bir hazırlık yılı ile başlayabilirsiniz. Hazırlık yılına başlamak için B1 seviyesinde Hollandaca konuşabiliyor olmanız gerekir. Hazırlık yılı Eylül ayında başlar, ancak hazırlık yılına Mayıs ayında kaydolmanız gerekir.

21 yaşından büyükseniz ve hiç diplomanız yoksa 21+ sınavına girebilirsiniz. Bununla Amsterdam Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ile de başlayabilirsiniz.

Seçenek 3:

Uçaklar, uydular ve dronlar dünyasıyla ilgileniyorsanız, Havacılık ve Uzay Mühendisliği kursu muhtemelen sizin için. İngilizce öğretilen bu program, geniş bir temel bilgi edindiğiniz üç yıllık bir lisans derecesinden oluşur. Bundan sonra, iki yıllık Havacılık ve Uzay Mühendisliği yüksek lisans programının bir bölümünde uzmanlaşabilirsiniz.

Bu kursu TU Delft’te takip edebilirsiniz. Delft teknik üniversitesi Lahey’e yakındır. 30 yaşın altındaysanız, burs alırsınız.

https://www.tudelft.nl/lr/studeren

Halihazırda Türkiye’de bir teknik üniversiteyi bitirdiyseniz veya Türkiye’de bir teknik üniversiteye başladıysanız, TU Delft ile iletişime geçebilirsiniz. Eğitime başlama koşulları hakkında sizi bilgilendireceklerdir.

Diplomanız yoksa, üniversitede bir giriş sınavına girebilirsiniz. Bu çalışma İngilizce olduğu için ayrıca bir IELTS veya TOEFL sınavına sahip olmanız gerekir.

Havacılık ve Uzay Mühendisliği Fakültesinde çeşitli dersler bulunmaktadır.

Bu kurslar hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, bilgilendirme gününe kayıt olabilirsiniz. Bilgilendirme gününe okulun web sitesi üzerinden kayıt olabilirsiniz. Bilgilendirme gününde öğretmenler ve öğrencilerle tanışacaksınız. Bu çalışma hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir