Türkiye ve Kürdistan coğrafyasından Hollanda’ya politik nedenlerle sürgün gelen, Gazeteci,Yazar, Sinemacı, Müzisyen, Tiyatrocu, Performans sanatçısı arkadaşlarımızla bir araya gelmek amacıyla 14 Ekim 2023 saat 13’00’ da, Amsterdam Cinetol’de bir toplantı düzenliyoruz!

Stichting Kunst- en Cultuurhuis Cinetol
Tolstraat 182 1074VM Amsterdam
https://maps.app.goo.gl/WxtTQigKmbQBz1Vs7

Bu ilk toplantıda Hollanda’da kültür-sanat alanında faaliyet yürüten ya da bu alana merak duyan herkesle tanışmayı planlıyoruz. Resim, fotoğraf, video, tiyatro, sinema, müzik, gazetecilik ve yeni medya gibi alanlarda var olan potansiyelimizi görmek ve ihtiyaç duyduğumuz kaynak ve imkanları tespit edebilmeyi umuyoruz. Toplantı sonunda ortaya çıkan ihtiyaç ve taleplere göre devamlı toplantılar ve etkinlikler düzenlemeyi amaçlıyoruz.

Başta da belirttiğimiz gibi grubu sadece sanatçılara değil, kültür-sanat emekçilerine ve kültür-sanat alanında üretime ilgi duyan herkese açık bir platform olarak kurguluyoruz. Uzun dönemde ortak üretimi teşvik etmeyi, bir ağ oluşturmayı ve işbirliği içinde ortak projeler üreterek, yeni deneyimler yaratmak üzere birlikte çalışabileceğimiz bir platform oluşturmayı planlıyoruz!
Toplantıya katılmak isterseniz lütfen şu bağlantıya kendi iletişim bilgilerinizi bırakın. Daha detaylı bilgi isterseniz de erkozanfelat@gmail.com ve yigitak@gmail.com adreslerine mail ya da A.Baki Karadeniz: 0651984708 telefonuna ve NL Onderwijs whatsapp üzerinden mesaj gönderebilirsiniz.